hero kalendarz2018.jpg

Wiosna za pasem, więc pora obudzić się z zimowego snu i zaplanować sobie listę miejsc, które odwiedzimy w tym roku! Przy tej okazji warto zastanowić się nad krótkimi, kilkudniowymi urlopami. Dzięki nim zafundujemy sobie czas na wycieczki niemal przez cały rok 🙂

Jak zaplanować swój urlop w 2018 roku, żeby cieszyć się nie jednym, ale kilkoma okresami odpoczynku od pracy? I dokąd wybrać się w długie weekendy? Sprawdźcie!

Jak zaplanować urlop w 2018 roku?

Kwiecień

W tym roku Wielkanoc wypada dość wcześnie, bo świąteczny długi weekend zaczyna się już pod koniec marca. Wielkanocna laba nie trwa długo, bo tylko do poniedziałku, ale to dobra okazja, żeby skorzystać z urlopu! Nawet jeśli lubicie dochować tradycji i spędzić Święta w domu z rodziną, to wolne dni przez resztę tygodnia pozwolą cieszyć się nam niemal półtoratygodniowym odpoczynkiem od pracy.  I zagranicznym wypadem.

mediolan luk pokoju.jpg

Przełom marca i kwietnia w naszej szerokości geograficznej stoi często pod znakiem kapryśnej pogody. Polecamy zatem niedrogi wyjazd na północ Włoch! Ceny biletów lotniczych z Polski do Mediolanu należą do bardzo atrakcyjnych, a delikatny klimat pozwoli nam delektować się spacerami po włoskiej stolicy mody, widokami pięknego Bergamo, czy wypadami nad malownicze jeziora Como i Garda.

Dni urlopu: 4 (03-06.04)

Dni wolnych: 9 (30.03-08.04)

Sprawdź oferty lotów i noclegi w Mediolanie

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o urlopy w kwietniu tego roku, ponieważ pod koniec miesiąca zaczyna się…

Maj

…majówka! Dobrym wstępem do majowego długiego weekendu będzie zaplanowanie sobie wolnego w poniedziałek, 30 kwietnia. Jeśli dodamy do tego jeszcze dwa dni – 2 i 4 maja, to wydłużymy weekend do 9 dni!

Big Ben i piętrowy autobus, Londyn © iStock

Dokąd wybrać się na majówkę? Radzimy zajrzeć do Londynu! Wiosną ta kosmopolityczna metropolia ma wiele do zaoferowania turystom. Słynne muzea, niesamowite miejskie zakamarki i nie mniej znane widoki architektonicznych ikon stolicy Wielkiej Brytanii – wreszcie w pełnym słońcu. Lepiej nie zastanawiać się zbyt długo, tylko spakować plecak i ruszyć na podbój miasta nad Tamizą!

Dni urlopu: 3 (30.04, 02.05, 04.05)

Dni wolnych: 9 (28.04 – 06.05)

Sprawdź oferty lotów i noclegi w Londynie

To nie wszystko. W 2018 roku maj długimi weekendami stoi, bo oprócz majówki wypada wówczas… czerwcówka! Już 31 maja mamy Boże Ciało, więc…

Czerwiec

…w ciągu miesiąca możecie cieszyć się dwoma naprawdę długimi weekendami. Znów – 4 dni urlopu dadzą 9 dni wolnego.

las ramblas barcelona.jpg
Las Ramblas w Barcelonie © iStock

Jak je dobrze wykorzystać? To proste – odwiedzić Barcelonę! W tym okresie możemy nie tylko chłonąć uroki katalońskiej stolicy, ale też poczuć się jak na wczasach. Ciepłe wody Morza Śródziemnego, piękne miejskie plaże i wiele atrakcji w okolicy (warto po przylocie jednak zatrzymać się choćby na jeden dzień w Gironie!), to dobre powody, żeby na przełomie maja i czerwca 2018 wybrać się do Barcelony.

Dni urlopu: 4 (28-30.05, 01.06)

Dni wolnych: 9  (26.05-03.06)

Sprawdź oferty lotów i noclegi w Barcelonie

Sierpień

Znów 4 dni urlopu zagwarantują nam 9 dni wolnych od pracy, które można przeznaczyć na krótszy zagraniczny wypad. Oczywiście, jeśli nie zaplanowaliście wtedy dłuższego urlopu!

algarve praia do camilo
Praia do Camilo, Algarve © iStock

Dokąd warto wybrać się w sierpniu? Dobrym kierunkiem będzie Faro! Kraina Algarve w południowej Portugalii słynie nie tylko z ciekawych ofert tanich lotów, ale też wielu ciekawych wydarzeń, w tym festiwalu kulinarnego, który odbywa się właśnie w połowie sierpnia. Ta okolica to także raj dla wielbicieli niesamowitych widoków. To właśnie tu znajduje się słynna klifowa linia brzegowa z pięknymi piaszczystymi plażami (niekiedy można się na nie dostać jedynie od strony morza!).

Dni urlopu: 4 (13-14.08 i 16-17.08)

Dni wolnych: 9 (11-19.08)

Sprawdź oferty lotów i noclegi w Faro

Październik i listopad

Tradycyjnie najlepszym czasem na wybranie urlopu jesienią jest przełom października i listopada. Nie inaczej jest w 2018 roku. Możemy zafundować sobie 9 dni wolnych, dzięki czemu czasu starczy nam i na rodzinne sprawy, i na wypad, który pozwoli uciec od deszczowych dni. Dokąd?

tromso panorama
Tromso o zmierzchu © iStock

Nie, nie na południe Europy! Tam już byliśmy w 2018 roku. Teraz czas zobaczyć zorzę polarną! Dzięki tanim lotom z Gdańska do Tromso, możemy w mig znaleźć się na północy Norwegii. Zorza to nie jedyna atrakcja, która może nas tam spotkać. Samo miasto posiada ciekawe centrum z zabytkowymi drewnianymi budynkami. Ponadto warto spróbować lokalnego piwa Mack – pochodzącego z najbardziej na północ wysuniętego browaru świata! Wizyta w Tromso to okazja, żeby polubić zimę i przeżyć naprawdę niezapomniane chwile.

Dni urlopu: 4 (29-31.10 i 02.11)

Dni wolnych: 9 (27.10-04.11)

Niestety, jeśli chodzi o listopad, to nie możemy liczyć na kolejny długi weekend. 11 listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w tym roku w niedzielę.

Sprawdź oferty lotów i noclegi w Tromso

Grudzień

Boże Narodzenie wypada w 2018 roku w środku tygodnia. Dzięki temu, wybierając 4 dni urlopu, fundujemy sobie 11 dni wolnego.

istock 958825160
Starówka w Gdańsku © iStock

Dokąd się wybrać? Niestety koniec roku to czas, kiedy linie lotnicze nie są zbyt łaskawe dla pasażerów i nie rozpieszczają ich cenami. Dlatego my polecimy wam na koniec roku bliższy kierunek: Trójmiasto! Dlaczego? Bo warto zobaczyć Bałtyk zimową porą. Poza tym, trzeba pospacerować klimatycznymi ulicami Sopotu. Zima to pora, kiedy miasto zapomina o imprezowym szaleństwie lata i pokazuje nam inną twarz.

Dni urlopu: 4 (24.12, 27-28.12 i 31.12)

Dni wolnych: 11 (22.12-01.01)

Sprawdź najlepsze oferty noclegów w Trójmieście

Zachęciliśmy was do korzystania z uroków długich weekendów w 2018 roku?


Zobacz na Instagramie

Szukasz konkretnego miejsca?