kalendarz urlopowy featured.jpg

Pora pożegnać rok 2018, podsumować swoje podróże i, korzystając z wolnych chwil, zaplanować wyprawy w kolejnym roku! Dokąd i kiedy? Przygotowaliśmy dla was zestawienie długich weekendów i innych świat, które wypadają w środku tygodnia, wokół których można planować urlopy i ruszać na spotkanie przygodzie albo po prostu – słodkiemu lenistwu!

Na kiedy zaplanować urlop w 2019 roku?

W 2019 roku będziemy mieli siedem długich weekendów, czyli o jeden więcej niż w roku 2018 (nie licząc dodatkowego wolnego 12 listopada). Wszystko dzięki temu, że Święto Niepodległości wypada w poniedziałek. Ponadto, czeka nas kilka miłych niespodzianek w postaci graniczących ze sobą świąt i możliwości zafundowania sobie naprawdę długich urlopów! Przy okazji przygotowaliśmy dla was propozycje, gdzie warto spędzić te chwile.

Kwiecień – spędź święta w Portugalii!

Pierwszą okazją do zorganizowania sobie naprawdę dłuższej przerwy w pracy jest w 2019 roku Wielkanoc, która tym razem wypadnie dopiero w ostatniej dekadzie kwietnia! To świetna okazja, żeby wybrać się na ciekawy city break i spędzić święta w wyjątkowej atmosferze. My polecamy na tę okazję wyjazd do Porto. Przez większą część miesiąca panuje tu temperatura dochodząca do 20˚C i przeważnie jest słonecznie. Przy okazji można podziwiać wspaniałe widoki, próbować wspaniałych potraw – opartych na rybach i owocach morza oraz delektować się miejscowym winem!

Porto od strony Douro ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W KWIETNIU

 • Dni urlopu: 4 (23-26.04)

 • Dni wolnych: 9 (20-28.04)

Urlop po świętach można jednak, dzięki temu, że w 2019 roku Wielkanoc wypada wyjątkowo późno, przedłużyć o majówkę! W przypadku połączenia urlopu świątecznego z majówką uzyskamy łącznie 16 dni wolnego – od 20 kwietnia do 5 maja! W takim przypadku należy wziąć 7 dni urlopu – w okresach 23-26.04, 29-30.04 oraz 02.05.

Mamy najlepsze oferty lotów, hoteli i city breaków w Porto

Maj – okazja, by poznać Tajlandię!

Majówka w Tajlandii? Czemu nie! Zwłaszcza, jeśli długi weekend majowy przedłużymy o poprzedni tydzień – tuż po Wielkanocy. Phuket to świetny punkt wypadowy, żeby podziwiać południową część Tajlandii, tak bogatą w piękne widoki, cuda natury i niesamowite plaże. Choć w Bangkoku i na północy kraju panują wówczas niemiłosierne upały, to na południu Tajlandii jest przyjemnie. I tanio! Sezon kończy się w tych stronach na początku kwietnia, a przełom tego miesiąca i maja, to świetna okazja, by wziąć urlop i zanurzyć się w egzotyce w całkiem niezłej cenie.

Wybrzeże w okolicach Phuket ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W MAJU

 • Dni urlopu: 3 (29-30.04, 02.05)

 • Dni wolnych: 9 (27.04-05.05)

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli na Phuket

Czerwiec – wakacje na Korfu

Długi weekend czerwcowy to kolejna okazja na zorganizowanie urlopu. Pogoda w Polsce może być wtedy kapryśna, polecamy więc postawienie na pewniaka z południa Europy. W dodatku to miejsce, gdzie nie ma wówczas strasznych upałów, a piękne plaże, morskie jaskinie i klimat wyspiarskich miast oraz miasteczek spowoduje, że zawsze będziecie chcieli tu wracać. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, dokąd polecieć w czerwcu, podpowiadamy: na Korfu! Dlatego też polecamy opcję z zaplanowaniem dłuższego, ponadtygodniowego urlopu.

Korfu ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W CZERWCU

 • Dni urlopu: 1 (21.06)

 • Dni wolnych: 4 (20-23.06)

lub

 • Dni urlopu: 4 (17-19.06 i 21.06)

 • Dni wolnych: 9 (15-23.06)

Mamy najlepsze oferty lotów, hoteli i wakacji na Korfu

Sierpień – miejska przygoda w Kopenhadze

Sierpień to świetny czas na city breaki. Polecamy szczególnie miasta północy Europy – jest tam wtedy ciepło i pogodnie, a część mieszkańców udaje się na urlopy w inne miejsca, więc nie doświadczymy nadmiernego tłoku. Kopenhaga czy Oslo o tej porze roku są jeszcze bardziej przyjazne dla turystów, którzy oprócz poznawania uroków miejskiego życia, mogą niespiesznie podziwiać lokalne atrakcje. Tym razem postawcie na Kopenhagę – aby docenić uroki Amalienborga, Nyhavn i Tivoli, a może nawet sprawdzić, jak naprawdę jest na ulicach Christianii.

Nyhavn w Kopenhadze ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W SIERPNIU

 • Dni urlopu: 4 (12-14.08 i 16.08)

 • Dni wolnych: 9 (10-18.06)

Mamy najlepsze oferty lotów, hoteli i city breaków w Kopenhadze

Październik i listopad – przedłużenie babiego lata na Teneryfie

Październik i listopad raczej nie cieszą się w Polsce dobrą opinią. Jest coraz zimniej, coraz ciemniej, a coraz krótsze dni spędzamy w pracy. Dlaczego nie skorzystać z okazji i nie zafundować sobie wypadu na słoneczną wyspę? Na przykład na Teneryfę! W tym okresie panuje tam bardzo przyjemna pogoda – zazwyczaj jest tu w ciągu dnia sporo ponad 20˚C i dużo słońca. Poza tym, ponieważ jest już po sezonie, znajdziemy spokój i piękne widoki (ocean, szerokie plaże, klimatyczne miasteczka, wulkan Teide) bez tłumów turystów.

Wulkan Teide na Teneryfie ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE

 • Dni urlopu: 4 (28-31.10)

 • Dni wolnych: 9 (26.10-03.11)

oraz

 • Dni urlopu: 4 (12-15.11)

 • Dni wolnych: 9 (09.11-17.11)

Mamy najlepsze oferty lotów, hoteli i wakacji na Teneryfie

Grudzień – bajkowe święta w bajecznej Szklarskiej Porębie

Boże Narodzenie w górach? Brzmi banalnie. Święta w Szklarskiej? Zdecydowanie mniej! Przecież to jedna z nielicznych naprawdę „alpejskich” miejscowości w Polsce. W dodatku, oprócz klimatu rodem ze Szwajcarii czy Austrii, znajdziemy tu także wspaniałe miejsca, jak wodospady – Kamieńczyka i Szklarki, czy prawdziwą gratkę dla amatorów jednej oraz dwóch desek – kapitalne trasy zjazdowe na Szrenicy. Jeśli macie plany na spędzenie świąt w górach, to nie znajdziecie w Polsce lepszego miejsca niż Szklarska Poręba.

Wodospad Kamieńczyka ©iStock

KIEDY PLANOWAĆ URLOP W GRUDNIU

 • Dni urlopu: 5 (23-24.12, 27.12, 30-31.12)

 • Dni wolnych: 12 (21.12-01.01)

Zobacz nasze najlepsze oferty noclegów w Szklarskiej Porębie

Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nasze propozycje. Macie swoje pomysły na podróże w długie weekendy w 2019 roku? Podzielcie się z nami!


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?