hero osrodki narciarskie przeboje 2010.jpg

Przygotowania do sezonu narciarskiego? Czas pokazać miejsca, w których ten sport uprawia się najlepiej. Przygotowaliśmy listę TOP ośrodków na świecie, stąd nie zawsze są to tanie opcje. Na pewno przydadzą się jako punkt odniesienia przy planowaniu kolejnej zimowej podróży.

Poznaj najlepsze ośrodki narciarskie na świecie! Pokażemy Ci kilka wyjątkowych miejsc, do których warto się wybrać, żeby uprawiać sporty zimowe. A zatem…

Wyciąg w Kitzbuhel, Austria © iStock

Wyciąg w Kitzbuhel, Austria © iStock

1. Kitzbuhel, Austria

Jeden z najbardziej znanych, nie tylko w Austrii, ośrodków narciarskich. Na nartach jeździ się tutaj od 1892 roku. Kitzbuhel na pewno nie zawiedzie żadnego miłośnika sportów zimowych! Łącznie około 230 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności, liczne wyciągi i kolejki gondolowe, górskie chatki, restauracje i piękne widoki! Do Austrii najszybciej dostaniesz się samolotem.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Austrii

Whistler Blackcomb, Kanada © iStock

Whistler Blackcomb, Kanada © iStock

2. Whistler Blackcomb, Prowincja Kolumbia Brytyjska, Kanada

Miejsce rozsławione przede wszystkim przez Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. To tutaj właśnie szusowali mistrzowie desek, jednak ośrodek ten znany był i ceniony także i przed Olimpiadą. Położony jest na dwóch górach: Whistler i Blackcomb. Na fanów sportów zimowych czekają tutaj 200-kilometrowe stoki, 55 km tras narciarskich i aż 50 wyciągów i kolejek!

Miasto Zermatt z widokiem na Matterhorn © iStock

Miasto Zermatt z widokiem na Matterhorn © iStock

3. Zermatt, Szwajcaria

Są w Szwajcarii bardziej znane miejsca, np. Gstaad czy St. Moritz, ale to właśnie Zermatt jest wskazywany przez koneserów jako topowe miejsce na szwajcarskie narty. Jako przewagę wskazuje się tu najczęściej mniejszą liczbę turystów i bardziej dziewiczą przyrodę. Na pewno jedną z wielu zalet tego miejsca jest fenomenalny widok na Matterhorn – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnej góry w Europie. Narciarzy ucieszy 360 km tras zjazdowych i ponad 50 wyciągów!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Szwajcarii

Lake Luise w Parku Narodowym Banff, Kanada © iStock

Lake Luise w Parku Narodowym Banff, Kanada © iStock

4. Banff/Lake Louise, Prowincja Alberta, Kanada

Wyjątkowo malownicze miejsce w sercu Parku Narodowego Banff w Kanadzie. Mieszczą się tutaj aż 3 światowej klasy ośrodki narciarsko-snowboardowe – Mt Norquay, ośrodek narciarski Lake Louise i Sunshine Village. To miejsce uwielbiane jest przez narciarzy i snowboardzistów ze względu na niezwykłe połączenie wymagającego i różnorodnego terenu, zapierających dech w piersiach widoków i wyjątkowo serdecznych ludzi.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Kanadzie

Wyciąg w ośrodku narciarskim Chamonix © iStock

Wyciąg w ośrodku narciarskim Chamonix © iStock

5. Chamonix-Mont-Blanc, Francja

Słynny na świecie ośrodek narciarski pod wieloma względami. Pierwszym powodem są długie trasy zjazdowe – do 20 km długości. Po drugie – Chamonix leży na wysokości 1050 m. n.p.m u podnóża najwyższej góry Europy – Mont Blanc. Po trzecie – trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, które w sumie składają się na blisko 120 km tras zjazdowych w całym ośrodku! Niezwykle długie stoki, zjazdy freeride i off-piste, stoki dla początkujących… Jest tutaj nieskończona ilość możliwości dla miłośników sportów zimowych!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli we Francji

Cortina D'Ampezzo, Włochy © iStock

Cortina D’Ampezzo, Włochy © iStock

6. Cortina, Włochy

Właściwie – Cortina d’Ampezzo, miejsce znane, np. z filmu „Różowa Pantera” czy „James Bond – Na zabójczej misji”, jeden z największych i najważniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Cudowne widoki na Alpy, jedne z najlepszych czarnych tras w Dolomitach i trzy znane kurorty (Tofane, Faloria i Cristallo) składają się na spektakularną mieszankę, która zachwyci każdego miłośnika sportów zimowych!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli we Włoszech

7. Aspen, Kolorado, USA

Legenda narciarska, nie tylko w USA, która oferuje doskonałe warunki do każdego rodzaju jazdy narciarskiej i snowboardu. Obecnie jest to jeden z najbardziej rozwiniętych, luksusowych, ekskluzywnych, a co za tym idzie – najdroższych, ośrodków na świecie, który szczególnie upodobali sobie celebryci. Najciekawszą atrakcją są tutaj oczywiście trasy narciarskie – w największym ośrodku Aspen Snowmass jest ich blisko 350 o łącznej powierzchni 22 km²!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w USA


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?