majowka featured.jpg

Wiosna 2019 zapowiada się na prawdziwy raj dla osób, które planują podróże. Wielkanoc i Majówka wypadają tuż obok siebie, co oznacza, że przez niemal trzy tygodnie można oddać się podróżowaniu i poznawaniu najciekawszych miejsc w Europie. Zobaczcie, dokąd naprawdę warto polecieć, cieszyć się pogodą, pięknymi widokami i niesamowitym lokalnym kolorytem.

Dokąd polecieć wiosną 2019?

Kalendarzowa wiosna już się zaczęła, ale na piękną wiosenną pogodę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej zacząć planować podróże, city breaki, a może i dłuższe wyprawy na nadchodzące tygodnie. Dokąd polecieć? Co zobaczyć? Prezentujemy kilka kierunków, które z pewnością spodobają się wam i sprawią, że już niedługo będziecie ekscytować się perspektywą nadchodzącej wyprawy. Zaczynamy!

Barcelona ©iStock

Barcelona ©iStock

Barcelona, czyli wiosenny pewniak

Podróżniczy evergreen, najmodniejsze miasto Europy, mekka fanów piłki nożnej… O Barcelonie można opowiadać godzinami i ani przez moment się nie powtórzyć. Oprócz zaliczenia klasycznych widoków – Dzielnicy Gotyckiej, La Rambli, kościoła Sagrada Familia i Camp Nou, udajcie się na wzgórze Montjuic, by podziwiać panoramę miasta, Palau Nacional z fantastycznymi zbiorami lokalnej sztuki, czy arcydzieło modernizmu – zaprojektowany przez słynnego Ludwiga Miesa van der Rohe Pawilon Barceloński, który pierwotnie był pawilonem wystawowym Republiki Weimarskiej na Wystawie Światowej w 1929 roku.

Zobacz również
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Barcelonie

Rzym ©iStock

Rzym ©iStock

Rzym – idealny do zwiedzania wiosną

Stolica Włoch to wspaniałe, zachwycające miasto, które często w szczycie sezonu urlopowego w Polsce jest… nieznośne do poznawania. Wszystko przez wysokie temperatury. Dlatego też, jeśli macie w planach odwiedzenie Wiecznego Miasta, nie czekajcie, zróbcie to jak najszybciej. Oprócz ujrzenia ikonicznych widoków, takich jak Koloseum, Forum Romanum, czy Watykan z Bazyliką św. Piotra, warto dać się ponieść ulicznemu życiu metropolii nad Tybrem. A może nawet… wziąć udział w kwietniowym Maratonie Rzymskim? 😉 Wielbiciele muzyki powinni z kolei zajrzeć do Rzymu 1 maja, by wziąć udział w wielkim koncercie, tradycyjnie organizowanym na Placu św. Jana na Lateranie.

Zobacz również
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Rzymie

(…) warto dać się ponieść ulicznemu życiu metropolii nad Tybrem. A może nawet… wziąć udział w kwietniowym Maratonie Rzymskim?

Porto ©iStock

Porto ©iStock

Porto, łyk ożywczej bryzy znad Oceanu

Pora na coś mniej oczywistego! Porto jest jednym z najciekawszych kierunków w Europie, jednak nadal niezbyt znanym. Zazwyczaj kojarzy się z winem oraz popularną drużyną piłkarską. Tymczasem ta położona nad brzegiem Atlantyku metropolia ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych, nieoczywistych doznań. Począwszy od widoku niesamowitych budowli, jak Ponte Don Luis I (arcydzieła inżynierii autorstwa Gustave’a Eiffla) i Torre dos Clerigos (polecamy zwłaszcza widok ze szczytu tej wieży), poprzez klimat portowej dzielnicy Ribeira, skończywszy na lokalnych specjałach – winie, bacalhau i francesinhii, czyli najbardziej niesamowitej (i pewnie najbardziej kalorycznej) kanapce świata!

Zobacz również
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Porto

Kopenhaga ©iStock

Kopenhaga ©iStock

Kopenhaga, czyli stolica hygge

Stolica Danii to jedno z najprzyjemniejszych do życia miast na świecie. Dlaczego? Bo choć pełne pięknych budynków, okazałych gmachów i prawdziwie zapierających widoków, to nadal sprawia wrażenie przytulnego i fajnego do życia. Od Nyhavn, czyli jednego z najpiękniejszych miejskich kanałów w Europie, przez cudowny Amalienborg – pewnie najbardziej kameralny pałac królewski świata aż po piękny XIX-wieczny lunapark Tivoli unosi się atmosfera duńskiej radości życia, czyli słynnego hygge. Do Kopenhagi najlepiej zajrzeć w maju, wówczas jest już ciepło i, przede wszystkim, dość sucho jak na wietrzny i deszczowy kraj. To o tyle ważne, że miasto najlepiej zwiedzać na rowerze!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Kopenhadze

Lwów ©iStock

Lwów ©iStock

Lwów – zachwycająca perła secesji

Na koniec proponujemy podróż do jednego z najładniejszych miast w tym regionie Europy. Lwów to perła secesji o skomplikowanej historii, pełna wspaniałych miejsc i posiadająca niesamowity klimat, który przez wieki był budowany przez jego mieszkańców różnych narodowości. Ślady działalności Polaków, Austriaków, Ormian, Żydów i Ukraińców przenikają się we Lwowie na każdym kroku. Spacer Prospektem Swobody w ciepły majowy wieczór i podziwianie przepięknych secesyjnych kamienic oraz majestatycznego budynku lwowskiej opery to świetny sposób poznawania Lwowa. My polecamy jednak wycieczkę na… dachy Lwowa i poznawanie miasta z nieco innej perspektywy. Wspaniałe widoki i świetne wrażenia gwarantowane!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli we Lwowie

Dokąd wybierzecie się tej wiosny? 🙂


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?