hero walentynki2017.jpg

Dzień Zakochanych, Walentynki – tradycyjnie obchodzone 14 lutego prawie na całym świecie. Choć uczucie powinniśmy okazywać każdego dnia, w tym wyjątkowym dniu, w środku zimy robimy to chętniej niż kiedykolwiek indziej – wymieniamy prezenty, deklarujemy miłość… i podróżujemy… bo czy może być lepszy sposób na spędzanie czasu niż podróż we dwoje?

Walentynkowa podróż

Tak naprawdę, to co liczy się najbardziej tego dnia to pamięć i bycie ze sobą, bo w końcu o to chodzi w Walentynki – o miłość! I wspaniałe wspólne wspomnienia, które będzie można przechowywać latami. Sprawdź nasze propozycje Walentynkowe i wybierz się ze swoją drugą połówką w romantyczną podróż.

Most miłości w Parku Przyrody Comana, Rumunia © iStock
Most miłości w Parku Przyrody Comana, Rumunia © iStock

Rumunia

W Rumunii dzień ten nazywa się Dragobetele i historycznie było to pogańskie święto obchodzone 15 lutego. Tradycyjnie wiąże się ono z pierwszym przebudzeniem wiosny – spacerami po lesie, zrywaniem kwiatów, wieczornym paleniem ognisk, ogłaszaniem zaręczyn. I choć święto to, mocno się w Rumunii skomercjalizowało i nikt już nie myśli o tym, by tego dnia przywdziewać stroje ludowe, to nadal należy pamiętać, że Bukareszt jest Małym Paryżem, więc miłości w tym mieście nie brakuje i warto je odwiedzić w okolicach Walentynek, wybrać się tu na wieczorny spacer, a potem zawszyć się w jednej z jego uroczych restauracyjek.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Rumunii
Montmartre, Paryż © iStock
Montmartre, Paryż © iStock

Francja

Francja – i Paryż – to pierwsze co nam przychodzi do głowy, gdy myślimy o mieście dla zakochanych. I słusznie! W Walentynki to epicentrum miłości! Domy są tu dekorowane różami, na drzewach zawieszane są miłosne sentencje, najwięcej osób zaręcza się tego dnia właśnie we Francji. Czy to nie szaleństwo? Chcielibyście w nim uczestniczyć? Przepłynąć się statkiem po Sekwanie, powiesić kłódkę miłosną na moście Pont de Arts, a może zjeść kolację w jednej z uroczych kawiarenek na Montmartre?

Widok na kanał w Strasburgu © iStock

Widok na kanał w Strasburgu © iStock

Może Was zaskoczy, że polecamy Wam Strasburg, ale to właśnie tu wiele sław – takich jak: Victor Hugo, Honore de Balzac, Goethe czy Eva Hanska – przeżyło swoje wielkie romanse. Tu też odbywa się doroczny festiwal celebracji miłości „Mon Amour”, który cieszy się popularnością nie tylko wśród zakochanych, ale i miłośników sztuki czy dobrej kuchni.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli we Francji
Kaplica ślubna, Las Vegas © iStock
Kaplica ślubna, Las Vegas © iStock

USA

Jakie wygląda walentynkowe szaleństwo w Stanach Zjednoczonych możemy się tylko domyślać… w końcu stamtąd przybyło do nas to święto! Zatem jeśli chcecie zaszaleć polecamy 14 lutego w USA – a dokładnie w Las Vegas – tam nawet ślub można wziąć… wystarczy kilka minut przygotowań 😉 Idealny kierunek dla odważnych!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Stanach Zjednoczonych
Tallinn, Estonia © iStock
Tallinn, Estonia © iStock

Estonia

W Estonii jest mniej “ogniście” i dzień św. Walentego celebruje się bardziej jako dzień przyjaźni, a nie miłości. Miasta dekoruje się kwiatami i światłem, na ulicach odbywają się liczne festyny z pokazami teatralnymi, lokalnymi tańcami i muzyką, a także tradycyjną kuchnią. Które estońskie miasta najlepiej odwiedzić? Może Tallin pełen pięknych, historycznych budynków, lub Saaremaa z kamiennymi kościołami, starymi wiatrakami… Oba miejsca niezwykle urocze – idealne do celebracji miłości!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Estonii
Canale Grande, Wenecja © iStock
Canale Grande, Wenecja © iStock

Włochy

We Włoszech 14 lutego odbywa się Festiwal Wiosenny. Wszystkie wydarzenia tego dnia rozgrywają się na wolnym powietrzu – koncerty, recytacje poezji… W Turynie jest zwyczaj ogłaszania zaręczyn tego dnia! Natomiast w Wenecji cały miesiąc jest pełen wydarzeń – głównie ze względu na obchodzony tu karnawał. Czy to nie idealny moment na rejs gondolą po kanałach… Wysłuchanie śpiewów i historii gondoliera? Z pewnością nawet Romeo, gdyby mógł powtórzyć swoją miłosną historię z Julią, wybrałby Wenecję zamiast Werony.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli we Włoszech
Buenos Aires, Argentyna © iStock
Buenos Aires, Argentyna © iStock

Argentyna

Tango – najbardziej zmysłowy taniec świata sprawia, że Buenos Aires jest jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie. Co powiecie na Walentynki w Argentynie? Obchodzi się je tam cały tydzień! I nie tylko ze względu na długi czas obchodzenia tego święta warto się wybrać do Ameryki Południowej – Argentyńczycy to niezwykle ciepli i emocjonalni ludzie więc bycie z nimi to prawdziwa przyjemność.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Argentynie
Okolice Rio de Janeiro © iStock
Okolice Rio de Janeiro © iStock

Brazylia

W Brazylii Walentynki celebruje się 12 lutego i nazywa się je Dia dos namorados. To bardziej święto Singielek niż zakochanych, to one odprawiają rytualne zaklęcia i odmawiają modlitwy, by móc wkrótce stanąć na ślubnym kobiercu. Co wy na to? Warto spróbować?

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Brazylii
Kłódki na Namsan Seul Tower © iStock
Kłódki na Namsan Seul Tower © iStock

Korea Południowa

W Południowej Korei miłość świętuje się kilka razy w roku – w maju obchodzony jest Dzień Róż, w czerwcu – Dzień Pocałunku, w grudniu – Dzień Przytulania, a w kwietniu – Czarny Dzień, kiedy single spotykają się razem i swój brak związku zagryzają czarnym makaronem – Jajangmyeon… Każdy znajdzie tu cos dla siebie. Dlatego jeśli chcecie poznać bliżej azjatyckie tradycje polecamy wizytę w Seulu, Pusan lub Incheon.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Korei Południowej


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?