hero serca w naturze.jpg

Nie jest tajemnicą, że Matka Natura tworzy cuda i nadaje otaczającej nas rzeczywistości formy niezwykłe. My z okazji Walentynek postanowiliśmy Wam pokazać kilka wyjątkowych, sercowych miejsc. Kto by przypuszczał, że w tylko w Europie jest kilkanaście punktów, które ze względu na swój kształt idealnie pasują do obchodów dzisiejszego święta?

Zatoka św. Pawła © iStock
Zatoka św. Pawła © iStock

Grecja – Kardia i zatoka Św. Pawła

W greckim regionie Costa Navarino, w południowo-zachodniej części Peloponezu, jest malutka, skalista wyspa. Zamieszkuje ją na stałe do 7 osób – przynajmniej zgodnie z ostatnimi danymi – zatem jeśli potrzebujecie intymności to możecie jej poszukać właśnie tu! Warto też wspomnieć o zatoce św. Pawła położonej u wybrzeży wyspy Rodos w sąsiedztwie miasteczka Lindos. Legenda głosi, że św. Paweł przybył w to miejsce w 51 r. n.e., żeby głosić chrześcijaństwo mieszkańcom wyspy. Z okazji jego wizyty na wzgórzu kilka wieków później – w XVII wieku – wybudowano niewielki kościółek będący obecnie popularnym miejscem ślubów. Jej krystalicznej wodzie trudno się oprzeć! To doskonałe miejsce do pływania i nurkowania.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Grecji
Wyspa Galesnjak, Chorwacja © iStock
Wyspa Galesnjak, Chorwacja © iStock

Chorwacja – Galesnjak

W Chorwacji jest chyba najsłynniejsza sercowa wyspa w Europie – Galesnjak. Położona niedaleko Zadaru na Morzu Adriatyckim należy do osoby prywatnej. Gdy w 2010 roku satelita ALOS przesłała jej zdjęcie z kosmosu odkryto jej kształt i to sprawiło, że wyspa – dawniej zamieszkana głównie przez dzikie zwierzęta, a odwiedzana najwyżej przez rybaków – nagle zyskała na popularności. Czy bylibyście skłonni zapłacić, by właśnie tu spędzić Walentynki lub przeżyć zaręczyny czy ślub?

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Chorwacji
Jezioro Trnovacko, Czarnogóra © iStock
Jezioro Trnovacko, Czarnogóra © iStock

Czarnogóra – jezioro Trnovačko

Czyli szansa na zanurzenie się w jeziorze w kształcie serca. To polodowcowe jezioro znajduje się w Górach Dynarskich na terenie Czarnogóry, choć znacznie łatwiej jest do niego dojść od strony Bośni i Hercegowiny, terytorialnie przynależy do innego kraju. Położone na wysokości 1517 m n.p.m., jako że jest stosunkowo płytkie, szybko się nagrzewa, więc kąpiel w nim jest całkiem przyjemna.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Czarnogórze
Jezioro Lago di Tom, Szwajcaria © iStock
Jezioro Lago di Tom, Szwajcaria © iStock

Szwajcaria – Lago di Tom

Znajduje się w Szwajcarii i jego kształt, choć jest sercem nieregularnym, to jednak serce przypomina. Położone w Dolinie Piora na wysokości 2 022 m n.p.m. jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w okolicy. W tym regionie poza jeziorem o wyjątkowym kształcie, jest również coś, co dzięki swej pyszności może być traktowane jako afrodyzjak – wyjątkowy ser, wytwarzany z mleka krów spędzających lato wysoko w górach.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Szwajcarii
Jezioro Lough Ouler © iStock
Jezioro Lough Ouler © iStock

Irlandia – Lough Ouler

Położone jest w polodowcowej kotlinie w Parku Narodowym Gór Wicklow w Irlandii. Zamknięte przez szereg moren… wiedzie do niego bardzo malownicza ścieżka, więc rekomendujemy romantyczny spacer w tych okolicach. Woda jeziora jest czarna i nie zachęca do kąpieli, ale do odważnych świat należy!

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Irlandii
Jezioro Muritz, Niemcy © iStock
Jezioro Muritz, Niemcy © iStock

Niemcy – jezioro Kleine Müritz

A na jeziorze wyspa – mała, bezimienna. Ale za to o jak fantastycznym kształcie! I wyspa i jezioro zlokalizowane są w okolicy Rechlin. Niestety by wiedzieć, jaki kształt ona przybrała należy zobaczyć ją z góry…

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Niemczech


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?