Kilka dni wystarczy, by odkryć nowe muzeum, popłynąć w rejs gondolą, zjeść pastizzi czy podziwiać węgierski parlament. Wystarczy też, by oczyścić myśli. Zanim zdecydujesz, dokąd się wybrać, sprawdź nasz ranking 7 kierunków w Europie.

Jak zorganizować tani city break?

Najlepszy sposób na rezerwację tanich city breaków? Oferty lotów z noclegiem w zakładce City Break na eSky.pl. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści. Po pierwsze oszczędzasz czas, wszystko jest dostępne w jednym miejscu, co znacząco ułatwi Ci organizację podróży. Po drugie, masz pewność, że daty lotu i noclegu są perfekcyjnie dopasowane. Wreszcie rezerwowanie lotu i noclegu w pakiecie pozwala Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy w porównaniu do rezerwacji tych elementów oddzielnie.

Po pierwsze: nieoczywista Barcelona

Klimatyczna uliczka w Barcelonie © iStock
Klimatyczna uliczka w Barcelonie © iStock

Barcelona, stolica Katalonii, to miasto nieoczywistych zestawień. Zobaczysz tu niesamowite budowle zaprojektowane przez Gaudiego. Możesz też wybrać się na mecz FC Barcelony na Camp Nou lub do gotyckiej dzielnicy Barri Gothic, gdzie znajduje się słynna kawiarnia Els Quatre Gats, w której bywali często Gaudi i Picasso.

City break – loty z noclegiem

Odkryj nieznane oblicza popularnych europejskich miast.

Po drugie: kolorowa Lizbona

Tramwaj linii 28 w Lizbonie
Tramwaj linii 28 w Lizbonie © iStock

Jeżeli drzemie w Tobie dusza odkrywcy, Lizbona, z jej malowniczymi uliczkami i zabytkową architekturą, jak wieża Belem czy klasztor Hieronimitów, będzie wymarzonym miejscem na spontaniczny wypad. Oczywiście nie można również pominąć słynnych, wijących się przez miasto, tramwajów. Obserwowanie  z nich różnorodnych barw lizbońskiej codzienności, staje się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

City break – loty z noclegiem

Po trzecie: rozrywkowy Paryż

Para na karuzeli w Paryżu © iStock
Para na karuzeli w Paryżu © iStock

Paryż, czyli miasto świateł, stolica mody i królestwo Disneya. W poszukiwaniu rozrywki warto wybrać się na Moulin Rouge, w którym co wieczór odbywają się pokazy i widowiska taneczne lub kabaretowe. Doskonałą zabawę znajdziesz w Disneylandzie – jedynego w Europie parku rozrywki Walta Disneya. Spełniaj swoje marzenia!

City break – loty z noclegiem

Dowiedz się więcej w artykule o najlepszych atrakcjach w Paryżu.

Po czwarte: romantyczna Wenecja

Piękna uliczka i widok na kanał w Wenecji © iStock
Piękna uliczka i widok na kanał w Wenecji © iStock

Romantyczny wypad we dwoje? Wenecja to doskonały wybór! Zakochani powinni wybrać się na rejs gondolą po weneckich kanałach. Sam spacer po Wenecji może okazać się niezwykle romantyczny – np. w poszukiwaniu Mostu Westchnień lub na sam koniec deptaku Riva dei Sette Martiri.

City break – loty z noclegiem

Przeczytaj artykuł i odkryj inne miasta na romantyczny city break.

Po piąte: klimatyczny Budapeszt

Kobieta na placu w Budapeszcie © iStock
Kobieta na placu w Budapeszcie © iStock

Budapeszt zachwyca atmosferą, architekturą i malowniczym położeniem na dwóch brzegach Dunaju. Znajdziesz tutaj monumentalne budynki, np. słynny gmach parlamentu, a także słynne łaźnie (m.in. łaźnie Gellérta i Termy Széchenyiego), w których zrelaksujesz się po długim dniu zwiedzania. Dodatkowo aromatyczne węgierskie dania sprawdzą się idealnie na jesienne wieczory.

City break – loty z noclegiem

Przeczytaj artykuł i poznaj Budapeszt i inne węgierskie miasta.

Po szóste: Tajemnicza Malta

Malta - Widok od Valletty, stolicy Malty
Widok od Valletty, stolicy Malty ©iStock

Malta potrafi zaskoczyć różnorodnością. Jednego dnia  możesz podziwiać  tu barokowe Kościoły Świętego Jana i dzieła Caravaggia (w Valletcie, wpisanej na listę UNESCO), a kolejnego jesteś już na wyprawie do prehistorycznych świątyń Hagar Qim i Mnajdra, starszych niż Stonehenge! Ale znajdzie się tutaj również coś dla koneserów urlopowego leniuchowania, gdyż Malta zachwyca krystaliczną wodą. Idealny kierunek na city break.

City break – loty z noclegiem

Po siódme: artystyczne Ateny

Partenon w Atentach
Partenon w Atentach ©iStock

Ateny to jedno z najważniejszych centrów kultury w całej Europie. Możesz oczywiście zwiedzać tu słynne muzea, ale wcale nie musisz do nich wchodzić, by chłonąć sztukę. Wystarczy spacer, by zachwycić się imponującymi ruinami, rzeźbą czy nowoczesnym street artem. Jednocześnie, to jedno z bardziej przystępnych cenowo miejsc na krótki wypoczynek w Europie z licznymi atrakcjami — nie tylko dla miłośników sztuki.

City break – loty z noclegiem

Sprawdź artykuł o najlepszych darmowych atrakcjach w Atenach.FAQ

Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?