hero 7 kierunkow tani city break.jpg

City break, czyli krótkie wyjazdy do europejskich miast, cieszą się w tym roku olbrzymim powodzeniem. Łatwo taką podróż dopasować do budżetu, nawet w bardzo ekonomicznej wersji. Dokąd wybrać się na jesienny city break? Sprawdź nasz ranking 7 interesujących i niedrogich kierunków w Europie.

Jak zorganizować tani city break?

W eSky.pl możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to znalezienie najlepszej oferty lotów przez zakładkę Okazje, a następnie dobranie do nich noclegu według własnych upodobań i potrzeb. Drugim sposobem jest wykupienie pakietu z gotową ofertą lotu i noclegu w zakładce City Break.

Po pierwsze: artystyczny Wiedeń

Wiedeń to jeden z większych ośrodków kulturalnych w całej Europie. Sztukę można podziwiać tutaj w licznych galeriach i muzeach, ale też na ulicy – w formie zjawiskowej architektury lub… murali i graffiti! Jednocześnie to jeden z najtańszych city breaków w Europie.

Turystka fotografująca kamienicę w Wiedniu © iStock
Turystka fotografująca kamienicę w Wiedniu © iStock

Dowiedz się więcej w przewodniku po Wiedniu lub artykule o wiedeńskiej sztuce.

Po drugie: romantyczna Wenecja

Romantyczny wypad we dwoje? Wenecja to doskonały wybór! Zakochani powinni wybrać się na rejs gondolą po weneckich kanałach. Sam spacer po Wenecji może okazać się niezwykle romantyczny – np. w poszukiwaniu Mostu Westchnień lub na sam koniec deptaku Riva dei Sette Martiri.

Sprawdź oferty lotów, noclegów i city breaków do Wenecji
Piękna uliczka i widok na kanał w Wenecji © iStock
Piękna uliczka i widok na kanał w Wenecji © iStock

Przeczytaj artykuł i odkryj inne miasta na romantyczny city break.

Po trzecie: klimatyczny Budapeszt

Budapeszt zachwyca atmosferą, architekturą i malowniczym położeniem na dwóch brzegach Dunaju. Znajdziesz tutaj monumentalne budynki, np. słynny gmach parlamentu, a także słynne łaźnie (m.in. łaźnie Gellérta i Termy Széchenyiego), w których zrelaksujesz się po długim dniu zwiedzania. Dodatkowo aromatyczne węgierskie dania sprawdzą się idealnie na jesienne wieczory.

Kobieta na placu w Budapeszcie © iStock
Kobieta na placu w Budapeszcie © iStock

Przeczytaj artykuł i poznaj Budapeszt i inne węgierskie miasta.

Po czwarte: zabytkowa Bolonia

Bolonia, stolica regionu Emilia-Romania, słynie z zabytkowej zabudowy z charakterystycznej czerwonej cegły. Największym symbolem Bolonii są portyki – razem rozciągają się aż na 62 km! Główny plac Piazza Magiore otoczony jest zabytkowymi budowlami, np. Bazylika San Petronio, ratusz i pomnik Neptuna.

Widok na bolońską architekturę z lotu ptaka © iStock
Widok na bolońską architekturę z lotu ptaka © iStock

Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o regionie Emilia-Romania.

Po piąte: rozrywkowy Paryż

Paryż, czyli miasto świateł, stolica mody i królestwo Disneya. W poszukiwaniu rozrywki warto wybrać się na Moulin Rouge, w którym co wieczór odbywają się pokazy i widowiska taneczne lub kabaretowe. Doskonałą zabawę znajdziesz w Disneylandzie – jedynego w Europie parku rozrywki Walta Disneya. Spełniaj swoje marzenia!

Para na karuzeli w Paryżu © iStock
Para na karuzeli w Paryżu © iStock

Dowiedz się więcej w przewodniku po Paryżu lub artykule o najlepszych atrakcjach w Paryżu.

Po szóste: słoneczne Palermo

Palermo to dobry wybór, jeśli jesienią szukasz ciepłego miejsca na city break. Temperatury utrzymują się na poziomie 20-25℃ jeszcze w październiku, a nawet w listopadzie. Stolica Sycylii zachwyca cudownymi plażami (np. Mondello), ciekawą architekturą (m.in. Pałac Zisa), ale też kuchnią. Warto spróbować tutaj kulek ryżowych arancini i sycylijskiej pizzy sfincione.

Sprawdź oferty lotów i noclegów w Palermo

Piękne sycylijskie wybrzeże w Palermo © iStock
Piękne sycylijskie wybrzeże w Palermo © iStock

Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o sycylijskich smakach.

Po siódme: nieoczywista Barcelona

Barcelona, stolica Katalonii, to miasto nieoczywistych zestawień. Zobaczysz tu niesamowite budowle zaprojektowane przez Gaudiego. Możesz też wybrać się na mecz FC Barcelony na Camp Nou lub do gotyckiej dzielnicy Barri Gothic, gdzie znajduje się słynna kawiarnia Els Quatre Gats, w której bywali często Gaudi i Picasso.

Klimatyczna uliczka w Barcelonie © iStock
Klimatyczna uliczka w Barcelonie © iStock

Dowiedz się więcej w przewodniku po Barcelonie lub odkryj nieznane oblicza popularnych europejskich miast.


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?