dzien dziecka featured.jpg

Już niedługo święto waszych pociech! Zastanawiacie się jeszcze, w jaki sposób możecie je uczcić? Opcji jest wiele, ale my zdecydowanie polecamy podróż (czy to powinno dziwić?) do parku rozrywki! Tym razem zostawiamy doskonale znane i coraz ciekawsze parki w Polsce. Spróbujmy zobaczyć, jakie atrakcje czekają młodszych i tych nieco starszych amatorów wrażeń za zachodnią granicą. Zatem, dokąd zabrać swoje pociechy w Dzień Dziecka? Sprawdź 5 najciekawszych parków rozrywki w Niemczech!

Poniższa lista to nasz subiektywny wybór spośród wielu ciekawych miejsc tego typu w Niemczech. Zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy, a jeśli potrzebujecie innych rekomendacji – dajcie znać w komentarzach. Na pewno znajdziemy dla was ciekawe opcje!

Belantis

To chyba najlepszy wybór dla osób, które wybierają samochód. Park rozrywki Belantis położony jest bowiem w okolicach Lipska, nieco ponad 200 kilometrów od granicy z Polską, tuż przy autostradzie A38, która łączy się z autostradami A14 i A4. To w praktyce oznacza, że do lipskiego parku można dostać się z Wrocławia w 3,5 godziny, z aglomeracji katowickiej w nieco ponad 5 godzin, a z Krakowa ponad 6. Jest to zatem niezła opcja na rodzinną podróż dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski!

Belantis © Eric Kemnitz

Belantis podzielony jest na kilka stref tematycznych – można poczuć tu klimat średniowiecznego miasta, rycerskiego zamku, hiszpańskiego galeonu, czy… prerii zamieszkanej przez Apaczów. Z jakich atrakcji warto skorzystać? Na pewno ze spływu ze szczytu… najwyższej piramidy w Europie, czyli Klątwy Faraona (łódki ze śmiałkami ześlizgują się z wysokości ponad 30 metrów!). Inną wartą uwagi atrakcją jest Lot Bogów – niesamowita karuzela nagrodzona w 2009 roku tytułem „Najlepszej innowacji w parku rozrywki”. Dla szukających bardziej rodzinnych klimatów polecamy udać się do Zamku Belantis i skorzystać z klasycznej karuzeli Taniec Buddela, która porusza się w takt walca.

Odważni młodzi odkrywcy mogą zaś skorzystać z Hurracanito, czyli… rollercoastera dla dzieci! Starsi amatorzy wrażeń muszą spróbować przejażdżki jego starszym bratem – Huracanem, czyli jedną z najbardziej ekscytujących kolejek górskich w Niemczech.

Belantis © Eric Kemnitz

Informacje praktyczne:

 • bilety: w cenie 28 euro (dzieci w wieku 5-10 lat)/33 euro (powyżej 10 lat, w tym dorośli), bilet rodzinny (co najmniej 3 osoby) to koszt 57 euro, dzieci do lat 4 wchodzą za darmo (warto zabrać ze sobą świadectwo urodzenia lub inny dokument poświadczający wiek!),
 • godziny otwarcia: codziennie od 10 do 17 (od kwietnia do czerwca i od września do końca października), w okresie lipiec-wrzesień park otwarty jest codziennie w godzinach 10-18; UWAGA! Belantis jest w okresie zimowym, czyli od listopada do końca marca nieczynny!
 • nocleg: w okolicy (zwłaszcza w Lipsku) znajdziemy bogaty wybór obiektów noclegowych, a ceny ich rezerwacji zaczynają się od 55 PLN od osoby.

Europa Park

Teraz przeskakujemy nad Ren, tuż nad granicę niemiecko-francuską. Największy park rozrywki w Niemczech znajduje się bowiem w Rust w Badenii-Wirtembergii, nieopodal Fryburga. To ponad 750 kilometrów od polskiej granicy, dlatego wybierając się w tamte okolice warto rozważyć podróż samolotem do położonej całkiem blisko szwajcarskiej Bazylei (ciekawostka – port lotniczy znajduje się tuż za miastem, ale już na terenie Francji!), a stamtąd samochodem. Podróż autem z Europortu do Rust zajmuje zaledwie godzinę!

Panorama Europa Park © Europa Park

Europa Park to gratka dla wielbicieli rollercoasterów i karuzel. Kolejek górskich znajdziemy tu 13, w tym… kolejki VR, na których wrażenia z przejażdżki potęgowane są dzięki okularom do projekcji wirtualnej rzeczywistości! Sporo tu także wodnych atrakcji – na terenie Europa Parku znajdziemy ich aż 9 – o różnym stopniu trudności.

Park podzielony jest na kilkanaście stref tematycznych, większość z nich odpowiada krajom Europy, ale znajdziemy tam też bajkowe krainy, jak Zaczarowany Las z baśni braci Grimm czy Królestwo Minimków. Wielbiciele etnicznych smaków też nie będą zawiedzeni, każda ze stref wyróżnia się nie tylko charakterem atrakcji, ale także regionalną kuchnią serwowaną w licznych lokalach na terenie parku!

© Europa Park

Informacje praktyczne:

 • bilety: w cenie 42,50 euro (dzieci w wieku 4-11 lat)/ 49,50 euro (powyżej 11 lat, w tym dorośli), dzieci poniżej 4. roku życia wchodzą za darmo (jego wiek należy poświadczyć odpowiednim dokumentem!),
 • godziny otwarcia: od 24 marca do 4 listopada Europa Park jest otwarty w godzinach 9-18 (park może być czynny dłużej), od 24 listopada do 6 stycznia park jest czynny od 11 do 19, w pozostałe dni oraz w Boże Narodzenie Europa Park nie pracuje,
 • nocleg: w Rust i najbliższych okolicach znajdziemy całkiem spory wybór obiektów noclegowych, polecamy jednak skorzystanie z noclegów w położonych nieopodal Fryburgu lub Strasburgu.

Hansa Park

Hansa Park położony jest w malowniczym krajobrazie północnych Niemiec, tuż nad brzegiem Bałtyku, nieopodal jednego z najpiękniejszych miast kraju – Lubeki. To około 360 kilometrów i niemal 4 godziny jazdy samochodem ze Szczecina. Mieszkańcy innych części kraju mogą dotrzeć do parku rozrywki położonego w uzdrowisku Sierksdorf, np. samolotem – do Hamburga, a stamtąd samochodem do Hansa Parku (dojazd z lotniska w Hamburgu do Sierksdorf zajmuje nieco ponad godzinę).

Hansa Park © HANSA-PARK Freizeit- und Familienpark GmbH & Co. KG

Hansa Park na tle innych parków rozrywki w Niemczech wyróżnia się także tematyką. Jak sama nazwa wskazuje, swoim charakterem nawiązuje do Hanzy, czyli średniowiecznego związku miast handlowych (głównie portów) z terenów północnej Europy. Nie powinny zatem dziwić urządzenia nawiązujące do tych czasów oraz mnogość wodnych atrakcji. Znajdziemy tu nie tylko świetne ześlizgi do wody (polecamy Super Splash!), ale też Cyrk Wodny, w którym zobaczymy sztuczki w wykonaniu najprawdziwszych fok!

Park posiada 11 stref tematycznych, z których kilka nawiązuje bezpośrednio do Hanzy, ale znajdziemy tu też miasteczko z Dzikiego Zachodu, meksykańskie pueblo, przystań Wikingów, czy gród rodem ze średniowiecznej Rusi. To właśnie w tym ostatnim skorzystać można z przejażdżki słynnym rollercaosterem Przekleństwo Nowogrodu. Wagoniki tej kolejki rozpędzają się do 100 kilometrów na godzinę, a ona sama znana jest z ekstremalnie stromego zjazdu w… ciemną otchłań! Przy okazji, Hansa Park może poszczycić się aż 35 kolejkami, w tym Przysięgą Kärnan – jednym z trzech największych rollercoasterów w Europie! Ale wizyta w Sierksdorf to nie tylko gratka dla fanów adrenaliny w nieograniczonych ilościach, to przyjemność dla całych rodzin. Hansa Park jest bowiem od lat uważany za czołowy park rozrywki przyjazny dzieciom.

Przekleństwo Nowogrodu © HANSA-PARK Freizeit- und Familienpark GmbH & Co. KG

Informacje praktyczne:

 • bilety: 28 euro (dzieci od 4 do 14 roku życia)/35 euro (młodzież powyżej 15 roku życia oraz dorośli), dzieci do lat 4 wchodzą za darmo za okazaniem dokumentu poświadczającego datę urodzenia,
 • godziny otwarcia: od 9 do 18 w okresie od 1 kwietnia do 1 listopada (w pozostałe dni park jest zamknięty),
 • nocleg: obiekty o odpowiednim standardzie można znaleźć w Sierksdorf i najbliższej okolicy, ale my polecamy nocleg w nieodległej Lubece, gdzie można przy okazji zobaczyć, jak wyglądało najprawdziwsze hanzeatyckie miasto.

Heide Park Soltau

Jeśli znajdziecie się już w północnych Niemczech, to warto zajrzeć także do drugiego wielkiego parku rozrywki położonego w okolicach Hamburga. Heide Park znajduje się w Soltau, około godziny jazdy samochodem od metropolii nad Łabą (około godziny zajmie nam też droga z położonych niedaleko Hanoweru i Bremy). Park szczyci się mianem drugiego pod względem wielkości tego typu obiektu w Niemczech. Podobnie jak w przypadku Hansa Parku, najlepiej dotrzeć do niego drogą lotniczą (samoloty tanich linii lotniczych latają do Hamburga), a następnie samochodem lub koleją. Osoby, które zdecydują się na jazdę samochodem muszą przygotować się na ponad 400-kilometrową podróż od samej granicy (taka wyprawa zabierze około 4,5 godziny jazdy po samych Niemczech).

Panorama Heide Parku © Heide Park Soltau

W Heide Parku znajdziemy 5 stref tematycznych, poświęconych na wpół mitycznym krainom (Transylwania, Zatoka Piratów, Dziki Zachód itd.). Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Czy to największą w Europie drewnianą kolejkę górską Colossos, znany w środowisku fanów spędzania czasu w parkach rozrywki rollercoaster Lot Demona (dzięki specjalnej konstrukcji wagonika, pełna emocji przejażdżka tą kolejką rzeczywiście przypomina lot!) lub umożliwiającą swobodne spadanie 71-metrową wieżę Scream. Obok tych ekstremalnych urządzeń znajdziemy tu także te spokojniejsze, bardziej rodzinne atrakcje w stylu klasycznych karuzel, szkoły jazdy samochodzikami dla dzieci oraz parku linowego.

Heide Park posiada ponad 50 różnych urządzeń, ale organizuje również wiele wydarzeń dla całych rodzin. To tutaj pociechy będą mogły zobaczyć pokazy malowania piaskiem, spektakle w teatrzykach czy przedstawienia nawiązujące do filmowej serii „Madagaskar”.

© Heide Park Soltau GmbH

Informacje praktyczne:

 • bilety: 39 euro (dzieci od 3 do 11 lat) / 46 euro (osoby od 12 lat wzwyż), dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie (należy przy kasie okazać dokument poświadczający datę urodzenia dziecka),
 • godziny otwarcia: Heide Park czynny jest zazwyczaj od połowy marca do połowy października codziennie w godzinach 10-17, a w weekendy i w okresie letnim (lipiec-sierpień) od 10 do 18,
 • nocleg: okolica pełna jest obiektów noclegowych, polecamy skorzystanie zwłaszcza z bazy hotelowej w położonej najbliżej Soltau i posiadającej wiele atrakcji Bremie.

Phantasialand Brühl

Phantasialand to park rozrywki położony w Nadrenii, w miejscowości Brühl. To ponad 660 kilometrów od polskiej granicy i ponad 7 godzin jazdy samochodem. Dlatego też dobrą alternatywną będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje nieodległe lotnisko Kolonia/Bonn, położone około 30 kilometrów od Phantasialand. Co interesujące, Phantasialand jest czynny nie tylko w zwyczajowym sezonie, ale też od końca listopada do początków stycznia. Dzięki temu odwiedzający mogą poznać również śnieżno-lodowe atrakcje, jakie przygotowane zostały przez pracowników parku, który wówczas nosi miano Wintertraum – lodowej wioski. Wśród nich znajdziemy m.in. przedstawienia, jarmarki świąteczne oraz ślizgawki, na których można pojeździć na łyżwach.

Phantasialand © www.phantasialand.de

W Phantasialand znajdziemy 7 stref tematycznych, nawiązujących zarówno do różnych miejsc na świecie (m.in. Afryka, Chiny, Berlin), jak i bajkowych krain. My możemy polecić kolejkę górską Colorado Adventure (jej tematyzacja robi kolosalne wrażenie!). Warto również sprawdzić Black Mamba, czyli bardzo szybki odwrócony rollercoaster. Fani naprawdę dużych dawek adrenaliny powinni pójść do Mystery Castle, czyli nawiedzonego zamku z wieżą wolnego spadania (65 metrów!).

Mniejsi goście Phantasialandu powinni wypróbować atrakcje, jakie kryje w sobie parkowy Berlin. Zwłaszcza klasyczne karuzele – Pferdkarussell (czyli tradycyjna karuzela z konikami) oraz karuzela łańcuchowa Wellenflug. Nie można także ominąć miejscowego Chinatown i Pałacu Feng Ju. Dlaczego? Przekonacie się na miejscu!

Rollercoaster Taron © www.phantasialand.de

Informacje praktyczne:

 • bilety: w sezonie letnim można je kupić za 35 euro (dzieci w wieku 5-11 lat) / 46,50 euro (osoby powyżej 12 roku życia), w sezonie zimowym – 29 euro (dzieci w wieku 5-11 lat)  / 42 euro (osoby powyżej 12 roku życia), dzieci do 4 roku życia wchodzą na teren parku bezpłatnie (należy pokazać przy kasie dowód potwierdzający wiek dziecka).
 • godziny otwarcia: od kwietnia do listopada Phantasialand otwarty jest w godzinach 9-18 (w okresie lipiec-sierpień – 9-20), a w sezonie zimowym (listopad-styczeń), w godzinach 11-20.
 • nocleg: Phantasialand posiada kilka obiektów położonych w granicach parku, w których można zarezerwować nocleg, alternatywą jest skorzystanie z bazy hotelowej w pobliskich miastach – Kolonii lub Bonn.

A co, jeśli macie już zaplanowany tegoroczny Dzień Dziecka? Nic straconego, wybierzcie się do jednego z wymienionych parków rozrywki w Niemczech w nadchodzące wakacje! Wasze pociechy na pewno będą zadowolone 😊

Sprawdźcie stronę poświęconą niemieckim parkom rozrywki, którą przygotowaliśmy specjalnie dla was!

Mamy najlepsze oferty lotów do Niemiec


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?