hero Arabia.jpg

Mistrzostwa w Katarze to dla każdego fana piłki nożnej najbardziej wyczekiwane wydarzenie roku. I choć do rozpoczęcia turnieju zostało kilka tygodni, warto już teraz zaplanować podróż na Półwysep Arabski.

Kiedy pierwszy mecz mistrzostw 2022? Terminarz rozgrywek i mecze Polaków

Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się nad tym, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w 2022. Obecnie fani z całego świata odliczają dni do pierwszego gwizdka sędziego, aby móc kibicować ukochanym drużynom. Kiedy rozpoczynają się mistrzostwa świata w Katarze? Początkowo pierwszy mecz rozgrywek był zaplanowany na 20 listopada. Organizatorzy postanowili jednak zmienić nieco terminarz – mecz inauguracyjny między ekipami Kataru i Ekwadoru odbędzie się dzień później, czyli 21 listopada.

© unsplash

© unsplash

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej to ważna chwila także w historii polskiej piłki nożnej. Nasza drużyna narodowa zakwalifikowała do rozgrywek, dzięki czemu wielu kibiców z Polski planuje podróż do Kataru, aby dopingować piłkarzy na stadionie. Z kim zagra Polska w Katarze? Ekipa biało-czerwonych w wyniku losowania trafiła do grupy C i będzie rywalizować z drużynami Meksyku (22 listopada, Stadium 974, Doha), Arabii Saudyjskiej (26 listopada, Education City Stadium, Al Rajjan) oraz Argentyny (30 listopada, Stadium 974, Doha). Początek fazy pucharowej zaplanowano na 3 grudnia. Finał MŚ Katar 2022 odbędzie się 18 grudnia.

Gdzie nocować w czasie mistrzostw świata?

Szczęśliwcy, którzy kupili wejściówki na mecze, mają teraz inny orzech do zgryzienia – gdzie nocować w Katarze? Organizatorzy turnieju przeznaczyli dla kibiców miejsca noclegowe nie tylko w hotelach, ale nawet na pokładach statków zacumowanych w porcie. To wciąż za mało, aby pokryć zapotrzebowanie na zakwaterowanie fanów piłki nożnej z całego świata. Z kolei te noclegi, które są jeszcze dostępne, odstraszają wygórowaną ceną. Jeśli chodzi o równie ważną kwestię, czyli co lata do Kataru, to bezpośrednie loty z Polski oferują jedynie linie Qatar Airways.

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

Niewystarczająco rozbudowana baza noclegowa i wysokie stawki za nocleg to dobry pretekst do tego, aby zamienić hotel w Katarze na tańszą – i co równie ważne – dostępną formę zakwaterowania w Arabii Saudyjskiej. Baza noclegowa w Arabii Saudyjskiej jest nie tylko duża, ale i zróżnicowana, dzięki czemu każdy może wybrać obiekt noclegowy w ramach swoich możliwości finansowych. Jeśli chodzi o samą podróż, Arabia Saudyjska ma 4 lotniska międzynarodowe (w Rijad, Medynie, Dżuddzie oraz Ad-Dammam), jak i 15 lotnisk krajowych do obsługi lotów pomiędzy poszczególnymi regionami. Loty z Polski do Arabii Saudyjskiej z przesiadką oferuje wiele linii lotniczych, a sam rejs będzie tańszy od lotu bezpośredniego lub z przesiadką do Kataru.

Jak dostać się na mistrzostwa świata w Katarze, jeśli za miejsce pobytu i noclegu wybieramy Arabię Saudyjską? Mecze grupowe Polaków będą rozgrywane w miejscowości Doha i na jej przedmieściach, a dojazd do stolicy Kataru jest możliwy na kilka sposobów. Najszybszą z nich jest oczywiście krótki lot samolotem. Warto także sprawdzić ofertę lokalnych wypożyczalni samochodów lub zdecydować się na dojazd autokarem. Im bliżej mistrzostw, tym więcej informacji na temat komunikacji miejskiej w trakcie rozgrywek będzie pojawiać się w sieci. Sprawdzanie rozkładów jazdy na bieżąco pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z dotarciem na mecz do Kataru na czas.

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

Noclegi w Arabii Saudyjskiej – 4 miasta, niezliczone atrakcje

W 2019 roku Arabia Saudyjska otwarła swoje granice dla turystów z całego świata. To ważny krok w jej historii – państwo postrzegane za bardzo konserwatywne zaskoczyło podróżujących kosmopolitycznymi miastami i zgrabnym połączeniem tradycji z dorobkiem współczesnej cywilizacji. Osoby, które wybierają się na mistrzostwa świata 2022, mają doskonałą okazję do zwiedzenia największych miast Arabii Saudyjskiej, będących centrami kultury, sztuki i sportu. Nie sposób nie wspomnieć o tamtejszym krajobrazie – pustynne piaski, krystaliczne wody Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej, zielone parki, a nawet i tereny górzyste. Zwiedzanie Arabii Saudyjskiej w czasie MŚ zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników.

Planując pobyt w Arabii Saudyjskiej, warto zdecydować się na nocleg w jednym z miast, które dysponuje międzynarodowym lotniskiem. Rijad, Ad-Dammam, Dżudda i Medyna kryją w sobie liczne atrakcje, zabytki oraz… smaczną, lokalną kuchnię. Baza noclegowa umożliwia zakwaterowanie w centrum miast, w pobliżu lotnisk, jak i na przykład na terenie kurortów – to doskonała opcja, aby połączyć podróże na mecze z niezapomnianymi wakacjami.

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

© Saudi Tourism Authority

Jeśli wybierasz się na mistrzostwa świata, Katar w dniu rozgrywek odkryje przed Tobą wiele niespodzianek. Zaplanuj podróż z wyprzedzeniem i bez stresu – lot i nocleg w Arabii Saudyjskiej to nie tylko dobra opcja pod względem finansowym, ale i okazja do poznania tamtejszej unikatowej kultury, tradycji oraz skorzystania z licznych atrakcji turystycznych.


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?