hero top10barcelona.jpg

Barcelona na weekend? Na pewno powinien to być raczej mocno przedłużony weekend, zważywszy liczbę atrakcji w tym wspaniałym mieście. Stolica Katalonii jest znana przede wszystkim ze wspaniałej architektury, ale to oczywiście nie wszystko, czym kusi.

W serwisie eSky.pl amatorzy wypadu do Barcelony znajdą różnorodną ofertę ekonomicznych, ekskluzywnych, dogodnie położonych noclegów w hotelach stolicy Katalonii. Nie brakuje tu także rzecz jasna ofert na tanie loty do Barcelony.

Sagrada Familia © iStock

1. Sagrada Familia czyli „oczywista oczywistość” w Barcelonie

To niedokończone architektoniczne arcydzieło Antonio Gaudiego jest punktem obowiązkowym na mapie stolicy Katalonii. Imponuje rozmiarami, zwłaszcza na tle średniej wysokości zabudowy Barcelony. Plany ukazują, że plan zakładał jeszcze znacznie wyższą budowlę. Będą na miejscu warto się wspiąć po wąskich schodkach na jedną z wież – dla widoku na wspaniałe miasto i mrowia architektonicznych detali, których z dołu nie widać.

Akwarium w Barcelonie © iStock
Akwarium w Barcelonie © iStock

2. L’Aquarium de Barcelona

To oczywiście znacznie więcej niż po prostu zbiornik wodny z rybkami. Jedna z najciekawszych tego typu atrakcji wodno-zoologicznych na świecie.

Poble Espanyol w Barcelonie © iStock
Poble Espanyol w Barcelonie © iStock

3. Poble Espanyol na Górze Montjuic

Ciekawostka – coś rodzaju skansenu, w którym wybudowano repliki najbardziej znanych hiszpańskich zabytków w nieco mniejszej skali. Można więc tu w pewnym sensie zwiedzić całą Hiszpanię i zasmakować każdego z charakterystycznych dla jej regionów stylów architektonicznych. Wszystko to zgromadzono na stosunkowo niewielkiej powierzchni – to taka Hiszpania w pigułce.

Paseo de Gracia z widokiem na Casa Mila, Barcelona © iStock
Paseo de Gracia z widokiem na Casa Mila, Barcelona © iStock

4. Casa Mila

Znana również jako „La Pedrera” – jedna z najbardziej znanych kreacji Gaudiego, których w Barcelonie jest sporo. Dom ten leży po drodze z centrum miasta na północ w kierunku innej wielkiej atrakcji – Parku Güell, gdzie dziełem wielkiego architekta są różne inne obiekty i budowle od ławek po bajkowe pałacyki. W Polsce popularniejsza jest nazwa „Casa Mila”. W Hiszpanii mówi się na ten budynek „La Predrera”, co znaczy „kamieniołom”.

© iStock
© iStock

5. Muzeum FC Barcelona

Specyficzna barcelońska atrakcja, która przyciąga ponad milion zwiedzających rocznie. Nie jest to pokusa dla każdego – jednak wielbicieli wielkiego katalońskiego klubu piłkarskiego nie brakuje na świecie i chętnie zapłacą kilkanaście euro za bilet na zwiedzanie stadionu na którym błyszczy Lionel Messi. Odkryj piękno Camp Nou i atrakcje muzeum piłkarskiej historii i osiągnięć legendarnego klubu piłkarskiego.

Paw w Barcelona Zoo © iStock
Paw w Barcelona Zoo © iStock

6. ZOO w Barcelonie

Zwiedzających ma rocznie nie mniej niż muzeum FC Barcelona. Oprócz zwiedzania oferuje inne atrakcje, pokazy itp.

Widok na kolorową Barcelonę © iStock
Widok na kolorową Barcelonę © iStock

7. Muzeum Picassa

Czyli dom, w którym znajduje się muzeum wielkiego malarza. Już samo znalezienie tej placówki wysokiej kultury, w labiryncie uliczek i kamieniczek barcelońskiego Barrio Gotico jest turystycznym wyzwaniem.

Gotycka dzielnica Barcelony © iStock
Gotycka dzielnica Barcelony © iStock

8. Barrio Gotico

Stara dzielnica w centrum, którą po prostu trzeba się przejść, poprzemykać po zaułkach, poczuć zapach bielizny suszącej się nad głową na sznurach rozciągniętych pomiędzy oknami kamieniczek, które dzieli niekiedy niedużo więcej niż dwumetrowa uliczka.

Palau Nacional w Barcelonie © iStock
Palau Nacional w Barcelonie © iStock

Sprawdź oferty lotów, noclegów i city breaków w Barcelonie

9. Fontanna na Montjuic

Ta kaskada wodna to właściwie tylko część całego kompleksu architektonicznego, na który składa się cały system wodny i efektowna promenada. To trzeba zobaczyć, zwłaszcza po zmroku, przy pełnej iluminacji.

Las Ramblas, Barcelona © iStock
Las Ramblas, Barcelona © iStock

10. Las Ramblas

Jeden z najsławniejszych deptaków na świecie. Spacer ta ulicą to „obowiązek” zwiedzającego Barcelonę.FAQ

Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?