Muzeum ekspozycja.jpg

Dzisiaj oprowadzimy Cię po najpopularniejszych muzeach i galeriach świata, a Ty będziesz mógł je podziwiać z własnego domu!

Luwr w Paryżu

Luwr to jedna z największych atrakcji Paryża, konkurująca z wieżą Eiffla, i miejsce, którego nie można przegapić podczas wizyty w stolicy Francji. Na stronie znajdziemy wiele interesujących sal, w których można spędzać godziny na kontemplowaniu sztuki. Wycieczki online są dostępne tylko dla wybranych wystaw, ale bez wątpienia jest to ogromne przedsięwzięcie.

Muzeum Brytyjskie w Londynie

Muzeum Brytyjskie jest prawdziwą skarbnicą eksponatów, których jest tu ponad 6 milionów, a jego biblioteka pochwalić się może około 7 milionami publikacji drukowanych. Muzeum Brytyjskie przenosi nas w różne epoki, zachowując ciekawe artefakty licznych kultur. To tutaj spotykają się starożytność, średniowiecze i renesans.

Muzeum Oxford Anglia © iStock
Muzeum w Oxfordzie © iStock

Ermitaż w Petersburgu

Ermitaż w Petersburgu jest największym kompleksem muzealnym w Rosji, a także jednym z największych i najstarszych muzeów na świecie. W 5 pałacach nad brzegiem Newy mieści on niemal 3 miliony eksponatów z różnych epok, w tym kolekcje obrazów Picassa, Rubensa i Rembrandta. Co roku muzeum gości ponad 4 miliony turystów, co czyni go jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie.

Muzea Watykańskie

Muzea Watykańskie, do których wejście zwykle zajmuje kilka godzin, to kompleks 11 muzeów z 5 galeriami i 1400 salami. Kaplica Sykstyńska z freskami Michała Anioła i pokoje Rafaela są jednymi z przystanków, które musisz zobaczyć. A dzięki wirtualnej wycieczce ominiesz kolejkę 😉

Galeria Uffizi we Florencji

Galeria Uffizi, jedno z najstarszych muzeów w Europie, jest najbardziej znanym zabytkiem we Florencji i miejscem, które przyciąga do tego włoskiego miasta ogromną liczbę turystów. Wśród zbiorów galerii przeważają dzieła artystów szkół włoskich i flamandzkich, są to m.in. obrazy i rzeźby Leonarda da Vinci, Botticellego, Tycjana, Rafaela, Michała Anioła i wielu innych znanych artystów. Za sprawą wirtualnych muzeów możesz łatwo omijać kolejki i w zaciszu domu cieszyć się widokiem eksponatów z całego świata.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach jest często nazywane Greckim Luwrem, i nie jest to przypadek. Muzeum zgromadziło eksponaty, które wcześniej rozrzucone były w różnych miejscach w całej Grecji. Na dwóch piętrach znajduje się 48 pomieszczeń wystawowych mieszczących dzieła, które powstały od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Mamy tu m.in. działy rzeźby, ceramiki, metalurgii oraz osobną salę z mechanizmem zegara z Antykithiry.

Muzeum Prado w Madrycie

Klasycystyczne Muzeum Prado w stolicy Hiszpanii, Madrycie, jest jednym z największych i najważniejszych muzeów sztuk pięknych na świecie. Kolekcja ponad 1300 obrazów przyciąga każdego roku turystów i miłośników sztuki, którzy chcą poczuć ducha wielkich artystów i cieszyć się ich dziełami. W zbiorach muzeum znajdują się także rzeźby oraz rzemiosło artystyczne, takie jak ceramika czy wachlarze.

Muzeum Hiszpania © iStock
W Muzeum Prado © iStock

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku

The Metropolitan Museum of Art to najstarsze i największe muzeum w Stanach Zjednoczonych mieszczące się nieopodal Central Parku. To kompleks, do którego przynależą liczne galerie sztuki, muzeum instrumentów muzycznych, galeria profesjonalnej fotografii i biblioteka badawcza. Do bogatych zbiorów muzeum należą m.in. obrazy Giotta, Botticellego i Rafaela, kamea z popiersiem królowej Bony Sforzy oraz marmurowa statua Perseusza z głową Meduzy.


Instagram

Szukasz konkretnego miejsca?